Kategoriler
Sepetiniz

Ahlak ve Dogma Cilt I

Ahlak ve Dogma Cilt I
Ahlak ve Dogma Cilt I
  • Stok Adedi: 11
  • Stok Kodu: HR0111
290,00TL

Yazar : Albert Pike

Çevirmen : Rüya S.Uğurlu


Basım Yılı : 2022

Sayfa Sayısı : 316

Türü : Tarihsel İnceleme

Kitap Boyutları (yaklaşık) : 15 cm x 21,8 cm x 1,8 cm

Yapısı : Karton Kapak, 2.Hamur (60 gr), Tek renk baskı

Albert Pike'ın yazdığı ve uzun yıllardır dilimize çevrilmeyi bekleyen çok önemli bir eseri sonunda Türkçeye ve ezoterik yolun ışık taşıyan ellerine ulaştırmayı başardık. Pike, Morals and Dogma isimli eserinde Masonik dereceleri tek tek ele alarak gerek bunların öğretisini gerekse içerdiği anlam yükünü 1'den 32. Dereceye kadar okuyucuya yansıtmaya çalışmıştır. Kitabın adını herkes Ahlak ve Dogma olarak bilir, ancak gerçek isim kitabın gördüğünüz gibi Masonluğun Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nin Ahlak Prensipleri ve Dogması olmalıdır. Çeviride Masonik üsluba ve derece bilgilerinin gerçek kullanımlarına özen gösterilmiştir.

Kitap ABD’de her ne kadar 1974'e kadar sadece 14. Dereceyi geçen Masonlara veriliyor olsa da, bugün bu uygulama kaldırılmıştır ve kitap hem EKEİR üyelerine verilmekte hem serbest piyasada da satılmaktadır. Bu nedenle gerek mason olan gerek olmayan okuyucunun bu öğretinin prensiplerini ve felsefesini öğrenmesi açısından çok önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız eser kitabevlerinin raflarında sonunda hak ettiği yeri almaktadır.

Yorum Yap

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.