Kategoriler
Sepetiniz

Say Büyük Felsefe Sözlüğü (1-2 Cilt Takım)

Say Büyük Felsefe Sözlüğü (1-2 Cilt Takım)
-13 %
Say Büyük Felsefe Sözlüğü (1-2 Cilt Takım)
  • Stok Adedi: 2
  • Stok Kodu: HR0372
785,00TL
900,00TL

Yazar: Ahmet CevizciBasım Yılı : 2023

Sayfa Sayısı : 2112

Türü : Referans Sözlükler

Kitap Boyutları (yaklaşık) : 17,5 cm x 25,5 cm x 13,5 cm


Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin büyük emekle hazırladığı Say Büyük Felsefe Sözlüğü sadece felsefe öğrencileriyle akademi ve akademi dışındaki felsefecilerin değil, bu alanla ilgilenen herkesin daha sağlıklı bir araştırma yapması için elinin altında bulundurması gereken oldukça kapsamlı bir kaynak kitaptır. Felsefenin yüzlerce yıllık geçmişine katkıda bulunan bütün filozof, akım, ideoloji, okul ve terimlerin yanı sıra ilk ve ortaçağ felsefesinden modern düşünceye, Hıristiyan felsefesinden İslam, Hint ve Çin felsefesine, Stoacıılıktan Frankfurt Okulu'na, pozitivizmden varoluşçuluk, hermeneutik, feminizm ve diğer çağdaş düşünce akımlarına dek oldukça geniş bir çerçeveyi kapsayan Say Büyük Felsefe Sözlüğü felsefi, sosyolojik, politik psikolojik terim ve kavramları, ayrıntılı açıklamaları ve İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıklarıyla vermektedir.

Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin bu çalışması Türkiye'de yayımlanan en kapsamlı ve en büyük sözlük olma özelliğiyle alanın büyük bir açığını kapatıyor.

Yorum Yap

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.